„Wolność Czytania” w Chorzowie

wpis w: Biblioteka, Szkolne | 0

Wolność Czytania – w Chorzowie już ruszyła wielka zbiórka książek, a od 2 do 11 września „15” włącza się do akcji!

billionphotos-2498856Mieszkańcy Chorzowa już po raz 6 biorą udział w zbiórce literatury, organizowanej w ramach akcji Wolność Czytania. Wszystkie przekazane przez chorzowian egzemplarze trafiają na wielki kiermasz. 15 września przy ul. Jagiellońskiej na przechodniów czekać będą stoiska z bezpłatnymi książkami. W zeszłym roku na kiermasz trafiło ok. 14 tysięcy egzemplarzy. Nasza szkoła wzięła udział rok temu w tej akcji.

Zbieramy: książki, czasopisma, wydawnictwa pisane brajlem i audiobooki – zbiórka prowadzona jest na portierni szkoły.

Darczyńców książek oraz wszystkich pozostałych entuzjastów szeroko pojętej literatury organizatorzy zapraszają 15 września na ulicę Wolności oraz Jagiellońską. W programie  tegorocznej edycji Wolności Czytania znajdą się między innymi: giełda książki, inscenizacje i spektakle teatralne, zajęcia animacyjne związane z książką oraz spotkania autorskie. Po raz pierwszy odbędzie się także Żywa Biblioteka, czyli projekt dający możliwość wypożyczenia tzw. „żywych książek” – osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat.

Przyłącz się do akcji – my już wiemy, że czytanie to fajna rzecz 🙂

dodała:  Aleksandra Rabenda