Nowy sezon w Filharmonii Ślaskiej rozpoczęty

wpis w: Klasowe, Komunikat | 0
Uczniowie kl.IV-VI uczestniczyli w koncercie nawiązującego do Święta Niepodległości pt.”Oblicza Polski w muzyce” wysłuchano: Uwerturę Polonia niemieckiego kompozytora Richarda Wagnera, Trzy tańce na orkiestrę Henryka Mikołaja Góreckiego.Utwory wykonała Orkiestra Filharmonii Ślaskiej dyrygował Paweł Jaskółka. Następnie chór wyśpiewał średniowieczną pieśń Bogurodzicę, Mazura ze Strasznego Dworu Stanisława Moniuszko, Pieśni powstańcze Jana Gawlasa oraz Harnasie Karola Szymanowskiego.Była to dla uczniów wspaniała lekcja muzyki połączona z lekcją historii.

dodała: Ewa Kawka

The new season at the Silesian Philharmonic has started
Students from grades IV-VI participated in the concert, referring to the Independence Day entitled „Visages of Poland in music” , they listened to: Overture Polonia by German composer Richard Wagner, Three Dances for Orchestra of Henryk Mikolaj Góreckiegi. The pieces of music were performed by the Silesian Philharmonic Orchestra conducted by Paweł Jaskółka . Then the choir sang medieval song Mother of God, Mazur from The Haunted Manor by Stanisław Moniuszko, uprising songs by Jan Gawlas and Harnasie by Karol Szymanowski. It was a great music lesson for the students combined with a history lesson.

dodała: Katarzyna Orzech

This slideshow requires JavaScript.