Uczniowie klasy 6b w Elektrociepłowni „ELCHO” w Chorzowie

wpis w: Klasowe | 0

Najpierw praca z mapą – sprawdzenie trasy SP 15 parking NETTO – Chorzów Stary – a później czas na zajęcia. Ciekawa lekcja z regionalizmu, przyrody, na terenie zakładu pracy – dlaczego nie? Dnia 21 listopada uczniowie klasy 6b wraz z wychowawcą p. A. Rabendą oraz p. A. Grochlą odwiedzili jeden z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Nie tylko dowiedzieliśmy się jak produkuję się prąd i ciepło, ale też to, że spala się w elektrociepłowni nie tylko węgiel ale także specjalnie przygotowana biomasę. Dzięki m.in. takim działaniom zanieczyszczenie środowiska jest prawie zerowe. „Elcho” to jeden z niekwestionowanych liderów ekologii w Polsce.Później uczniowie spacerkiem udali się na Plac św. Jana, gdzie dowiedzieli się jakie były  początki naszego miasta.

dodała: Aleksandra Rabenda

 

Zwiedzanie Elektrociepłowni