Uczniowie klasy 6b w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

wpis w: Komunikat | 0
Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 6b pod opieką wychowawcy p. A. Rabenda oraz p. A. Grochli odbyli zajęcia w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej chorzowskiej Straży Pożarnej. Wypadki, pożary mieszkań, zatrucia tlenkiem węgla, pożary lasów i traw, katastrofy budowlane – to tylko niektóre zdarzenia, do których wzywani są strażacy. Dzieciaki na zajęciach mogły dowiedzieć się na czym polega praca strażaka i jak należy dbać o bezpieczeństwo w domu, lesie, nad wodą, na drodze. To wszystko dzięki sektorom tematycznym: „Ścieżka Edukacyjna” oraz „Mała Strażnica”, którymi dysponuje Centrum. Była to ciekawa lekcja o bezpieczeństwie.

Podczas drogi powrotnej uczniowie zobaczyli i przypomnieli sobie ważne miejsca dla naszego miasta: zabudowania przy ul. T. Kalidego – zachowała się jej część i stanowi jeden z najstarszych tego rodzaju obiektów na Śląsku, a zarazem najstarszy w Chorzowie. Wzniesiono ją już pod koniec XVIII w. dla pracowników Królewskiej Huty, założonej w tym czasie z inicjatywy hrabiego Fryderyka Redena. Odwiedzili także plac A. Mickiewicza z pomnikiem naszego narodowego wieszcza. 6 – klasiści poznali postać poety na lekcji historii. Bezpieczeństwo i najbliższa okolica nie mają przed 6 – klasistami tajemnic.

 

dodała: Aleksandra Rabenda

Klasa 6b w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej