Pasowanie na Czytelnika

wpis w: Biblioteka, Informacje, Komunikat, Szkolne | 0

Jak co roku, w Bibliotece odbyła się uroczystość „Pasowania na Czytelnika”. Dnia 08.02.2017r. uczniowie klasy Ia i Ib zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania oraz „prośbą książki”. Za nim jednak włączeni zostali w poczet czytelników musieli wykonać pewne specjalne zadania, których rozwiązanie pozwoliło stać się pełnoprawnymi czytelnikami. Następnie złożyli przyrzeczenie, że będą dbać, szanować i czytać książki, a panie bibliotekarki dokonały uroczystego pasowania na czytelników. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i miłe niespodzianki. Zapraszamy do Galerii

 

dodała: Anna Kozak – Salwa

 

Getting fit to be a reader
As every year, the Library held a ceremony „Getting fit to be a reader.”On 8 February students from class Ia and Ib were acquainted with the collection aimed at the youngest children, library rules, way to borrow and „request of the book”. However, before they joined the readers they had to perform some special tasks, the solution of which allowed them to become a full-fledged readers. Then they made an oath that they would take care, respect and read books, and the librarians made a solemn ceremony of getting them fit for readers. As a memento the children received diplomas and pleasant surprises.Visit our Gallery.

 

dodała: Katarzyna Orzech