Świetlicowy Bal Przebierańców

Ach, cóż to był za bal… 

Jak co roku, w karnawale odbył się oczekiwany przez dzieci „Świetlicowy Bal Przebierańców”. W tym dniu (8.02.2017 r.) przybyło do nas wiele osobistości: księżniczki, wróżki, rycerze, piraci czy smoki. Zabawa była doskonała, prócz tańców przy rytmach wesołej muzyki, atrakcją były konkursy, zabawy i korowody. Oczywiście była i chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku i pamiątkowe zdjęcie. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Zapraszamy do Galerii.

dodała: Anna Kozak – Salwa

 

Fancy Dress Ball in Common Room

Oh !, What a ball it was …
As every year, in carnival there was held, awaited by children, Fancy dress party in common room. On this day, 8 February came to us many celebrities: princesses, fairies, knights, pirates and dragons. It was an excellent fun, apart from dancing in the rhythm of cheerful music, the attractions were contests, games and parades. And, of course, there was a moment of relaxation at having a treat and a photo. Children returned home in great spirits, sharing with parents their experiences. Visit our Gallery.

 

dodała: Katarzyna Orzech