Święta Majowe w „15”

wpis w: Informacje, Komunikat, Szkolne | 0
Już w ostatnim tygodniu kwietnia nasi uczniowie przygotowywali się do świąt majowych. Uczniowie klas młodszych na zajęciach dowiedzieli się dlaczego 1, 2 i 3 maja są dla nas nie tylko dniami wolnymi od nauki, pracy, ale przede wszystkim ważnymi dniami upamiętniającymi wydarzenia z historii Polski, jak i świata. Dzieciaki pod okiem wychowawców wykonały biało – czerwone wiatraczki, zaś uczniowie klas IV – VI na zajęciach z historii przygotowali informacje dotyczące tych dni oraz plakaty. To one, w piątek, ozdobiły korytarz na I piętrze. Uczniowie wzięli udział w apelu przygotowanym przez uczniów klas 6a, 6b i 4c. Apel ten był lekcją historii, gdzie oprócz najważniejszych faktów związanych z dniem: 1, 2 i 3 maja, uczniowie mogli zobaczyć prezentację nawiązującą do wydarzeń z historii XVIII Polski – wykonaną przez ucznia klasy 6a Michała Targowskiego. Na zakończenie apelu uczennice z klas 6 – tych zatańczyły poloneza. Dziękujemy p. A. Lasoń – Wołowiec i p. B. Boryckiej – Świerzy za pomoc w przygotowaniu apelu.
 
dodała:Aleksandra Rabenda
 
May Celebrations in „15”
In the last week of April our students were preparing for May celebrations. The students of the younger grades learned why 1, 2 and 3 May are not only days free from learning, work but above all important days commemorating the events of Polish history and the world. The children under their teachers supervision made white and red windmills, while the students of grades IV – VI prepared information on these days and posters on history lessons. On Friday, the corridor on the first floor was decorated with those posters. Students took part in the school assembly prepared by students from grades 6a, 6b and 4c. The assembly was a history lesson, where, apart from the most important facts related to the day: 1, 2 and 3 May, students could see a presentation referring to the events of the history of the XVIII Poland – prepared by a pupil from class 6a Michał Targowski. At the end of the assembly, the sixth grade girl-students danced to a polonaise. Thanks to Ms. A. Lasoń – Wołowiec and Ms. B. Borycka – Świerzy for helping to prepare the assembly.
 
dodała: Katarzyna Orzech