Wrocław pełen atrakcji

wpis w: Klasowe, Komunikat | 0

Dnia 24 i 25 maja tego roku uczniowie klas 5b, 6a i 6b poznawali atrakcje Wrocławia. Pod opieką wychowawców p. A. Lasoń–Wołowiec, p. K. Rajcy oraz p. A. Rabendy a także nauczycieli p. S. Steuer i p. A. Grochli dzieciaki pierwszego dnia odwiedziły ZOO, a w nim Afrykarium – wspaniałe płaszczki, rekiny, „nieruchome” krokodyle, a przede wszystkim wodny tunel, to tylko niektóre atrakcje tego miejsca. Spacer po ZOO i pyszny posiłek w ogromnej sali Restauracji Letniej – która swoim wystrojem przypominała sale z Hogwart’u. Na zakończenie dnia pokaz Multimedialnej Fontanny był bardzo miłym akcentem. Ciąg dalszy wrażeń nastąpił po przybyciu do hotelu, gdzie czekały na uczniów bardzo ładne pokoje. Drugiego dnia po pysznym i obfitym śniadaniu „15” wyruszyła w drogę – plan był bogaty i ciekawy. Na dobry początek trochę historii: Ostrów Tumski, katedra, pomnik Św. Jana Nepomucena, zabytkowe zabudowania i uliczki Wrocławia. Później uczniowie mieli okazję zobaczyć: „…wielkie malowidło (15m x114m), dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście), „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju…” . Uczniowie klas 6–tych znali ten obraz – na zajęciach z historii oglądali go w internecie, ale jak sami powiedzieli: „…to nie było to…”, „…teraz czuliśmy się jakby faktycznie każdy z nas był na polu bitwy, brał w niej udział…”. Następnie dzieciaki posiliły się – pyszna pomidorowa dla każdego i kolejny punkt wycieczki – spacer na Stare Miasto: Rynek, Ratusz, kamieniczki „Jaś i Małgosia”, Plac Solny, Jatki – a tu najbardziej wypieszczone zwierzęta rzeźne. W drodze do autobusu czekała na nich niespodzianka – pyszne, prawdziwe włoski lody – nikt takich jeszcze nie jadł :-). Ostatnią atrakcją był ogród doświadczeń Humanitarium, gdzie zabawę łączy się z edukacją. Dzieciaki dowiedziały się, jak wyprodukować prąd, co to są ogniwa fotowoltaiczne, czy elektrownie wiatrowe mają przeszłość, co może zrobić z naszym postrzeganiem świata perspektywa, złudzenie optyczne i…. wiele wiele innych ciekawostek, a na dodatek każdy mógł sam przeprowadzić doświadczenie – „…było super…”. Droga powrotna minęła szybko, a wszystkim żal było, że to już koniec.

 

dodała: Aleksandra Rabenda