Dzień Języka Angielskiego

wpis w: Komunikat, Szkolne | 0

W maju odbył się coroczny Dzień Języka Angielskiego, w tym roku tematem przewodnim był „Harry Potter”. Na poziomie klas 1-3 odbyl się konkurs „Bitwa na słowa”, w którym pierwsze miejsce ex aequo zdobył uczeń pierwszej klasy Hubert Lewicer i klasy drugiej – Robert Domański, a drugie miejsce zajął Seweryn Adamoszek z klasy trzeciej. Klasy 4-6 udekorowały korytarze szkolne symbolami z poszczególnych domów Harry Pottera:

  • parter – Slytherin – klasa 6b
  • I piętro – Gryffindor – klasy V
  • II piętro – Ravenclaw – klasa 6a (wytypowana jako najlepsza przez naszych zagranicznych gości Nazi z Iranu i Tyler’a z Kanady)
  • III piętro – Hufflepuff – klasy IV

W szkolnym konkursie Wiedzy o Harrym Potterze pierwsze miejsce zdobył Oliwier Czardybon z klasy 6a, drugie – Natan Dudzik z klasy 5a ,a trzecie – Oliwia Moch z klasy 5a.

Konkurs piosenki angielskiej zakończył się zwycięstwem Maji Habrzyk i Julii Świerczyńskiej z klasy Ib w kategorii klas 1-3 oraz Roksany Ryszawy z klasy 6a i Wiktorii Woźny z klasy 6b, w kategorii klas 4-6.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i gratulujemy zwycięzcom.

 

dodała: Katarzyna Orzech

 

English Day
In May, the annual English Day took place, this year under the theme of „Harry Potter”. Grades 1-3 took part in the „Battle for Words” competition, in which first-class student Hubert Lewicer and second-class Robert Domański won the first place, while third place went to Seweryn Adamoszek. Grades 4-6 decorated school corridors with symbols from Harry Potter houses:

  • ground floor – Slytherin – class 6b
  • 1st floor – Gryffindor – V grades
  • 2nd floor – Ravenclaw – class 6a (nominated as the best by our foreign guests Nazi from Iran and Tyler from Canada)
  • Third floor – Hufflepuff – IV grades


In the ”Harry Potter” Knowledge Competition, the first place went to Olivier Czardybon from class 6a, second to Natan Dudzik from class 5a, and third to Oliwia Moch from class 5a.
The English song competition was won by Maja Habrzyk and Julia Świerczyńska from class Ib in grades 1-3 and Roksana Ryszawa from class 6a and Wictoria Woźny from class 6b in grades 4-6.
Thank you for the great fun and congratulations to the winners.

 

dodała: Katarzyna Orzech