Uczniowie naszej szkoły w Teatrze im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

wpis w: Informacje, Klasowe | 0
Dnia 15 listopada uczniowie klas: 6b, 7a i 7b wraz z wychowawcami: p. K. Rajcą, p. A. Lasoń – Wołowiec, p. A. Rabendą oraz p. A. Grochla i p. B. Szczyrbowską wybrali się na przedstawienie pt. „Oskar i Pani Róża”, której scenariusz powstał na podstawie książki Eric’a – Emmanuel’a Schmitta, pod tym samym tytułem. Utwór ten porównywany jest do powieści na miarę „Małego Księcia”. Jest to piękny i wzruszający traktat o tym, co w życiu najważniejsze. Zaś wizja reżysera sztuki Grzegorza  Kempinsky’ego, w sposób zaskakujący przedstawiła historię głównego bohatera 10 – letniego Oskara. 
Ta wizyta w Katowicach to było spotkanie z kulturą i dziejami Śląska. Uczniowie wcześniej zapoznali się z historią Katowic oraz działalnością Teatru im. St. Wyspiańskiego w tym mieści.
 
dodała:Aleksandra Rabenda