Wycieczka klas piątych do Tarnowskich Gór i Piekar Śląskich

wpis w: Informacje, Klasowe, Komunikat | 0

W dniu 1 grudnia 2017r. klasy piąte  naszej szkoły odwiedziły: Kopalnię srebra, cynku i ołowiu w Tarnowskich Górach – wpisaną na listę UNESCO. Podczas wycieczki uczniowie poznali historię Tarnowskich Gór i utworzenia kopalni. Po pełnym zjeździe pod ziemię, z przewodnikiem pokonali podziemną trasę, gdzie można było zobaczyć jak dawniej wyglądała praca górników i gwarków. Atrakcją było również przepłyniecie łódkami przez sztolnię.  Po wyjeździe na powierzchnię był czas na zakup pamiątek  oraz zwiedzanie skansenu maszyn parowych. Następnie przejechaliśmy do Piekar Śląskich, gdzie  w Bazylice pw. NMP i św. Bartłomieja podziwialiśmy obraz Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, przed którym pomodliliśmy się w swoich intencjach. Zwiedziliśmy również zasypany śniegiem Ogród Aniołów oraz byliśmy pod pomnikiem Jana Pawła II. Trochę zmarznięci, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domów.

 

dodała:Jadwiga Pieczyńska