Spotkanie z autorką książek dla dzieci – Weroniką Górską

wpis w: Biblioteka, Szkolne | 0

Na 25 stycznia 2018 uczniowie klas 3 i 4 naszej szkoły zostali zaproszeni do wzięcia udziału w spotkaniu autorskim, w czasie którego pani Weronika Górska opowie nam o zasadach, które obowiązują w górach, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w czasie wędrówek górskich i jak nauczyć się wspinaczki.

Pani Weronika Górska  zaprezentuje swoją książkę O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii”.

Mała Czantoria odkrywa w sobie zew ruchów górotwórczych i wyrusza w świat. Marzy o poznaniu Łysej Góry, Tatr, Olimpu, Wezuwiusza i oczywiście Alp. Chętnie wykąpałaby się też w oceanie, bo deszcze nie wydają jej się do końca higieniczne. Nie jest pewna swojej kondycji, jako że od dwudziestu milionów lat nie  opuszczała rodzinnego domu w Beskidach, lecz mimo to próbuje.

Uczniowie po spotkaniu z Małą Czantorią będą mieli możliwość zakupienia  tej książeczki z autografem autorki. Koszt książki 25,00 zł.

 

Serdecznie zapraszamy

 

dodała: Bożena Szczyrbowska

Meeting with the author of children’s books – Weronika Górska
On January 25, 2018, pupils in grades 3 and 4 of our school are invited to take part in an authorial meeting during which Ms. Weronika Górska is going to tell us about the rules that apply in the mountains, how to keep save during mountain hikes and how to learn how to climb .
Ms. Weronika Górska is going to present her book „A story about a mountain, which set off around the world. Adventures of Little Czantoria „.
Little Czantoria feels a tectonic movement inside and sets off around the world. It dreams about getting to know Łysa Góra, Tatra Mountains, Mount Olympus, Vesuvius and, of course, the Alps. It would also like to take a bath in the ocean, because the rain does not seem hygienic to it.

It is not sure of its condition, as it has not left its family home in the Beskidy Mountains for twenty million years, but nevertheless it tries.
Students after the meeting with Little Czantoria will have the opportunity to purchase this book with the autograph of the author. The book costs PLN 25.00.

 

dodała: Katarzyna Orzech