Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci

wpis w: Biblioteka, Informacje, Szkolne | 0

To święto nieprzypadkowo obchodzone jest 2 kwietnia. W ten dzień, w 1805 roku urodził się duński baśniopisarz Hans Christian Andersen, autor „Brzydkiego kaczątka”, „Calineczki” czy „Królowej Śniegu”. 

 

Przy okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci warto wspomnieć o akcji społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która ma na celu zachęcenie rodziców do czytania książek swoim pociechom.
Dlaczego warto czytać dzieciom? Zalet jest bardzo wiele. Książki dostarczają wiedzy, rozwijają wyobraźnię, pamięć, uczą logicznego myślenia, kojarzenia faktów. Książki mają także w sobie duży ładunek emocjonalny. Zaszczepiając młodym miłość do czytania, jest nadzieja, że w przyszłości częściej będą siedzieć z nosem w książce niż w smartfonie.

 

dodała: Bożena Szczyrbowska

 

International Book Day For Children
This celebration is not accidentally held on April 2. On this day, in 1805, the Danish fairytale writer Hans Christian Andersen was born, the author of „Ugly Duckling”, „Thumbelina” or „Snow Queen”.
On the occasion of the International Day of Books for Children, it is worth mentioning the social campaign „All of Poland Reads to Children”, which aims to encourage parents to read books to their children.
Why is it worth reading to children? There are many advantages. Books provide knowledge, develop imagination, memory, teach logical thinking, matching facts. Books also have a large emotional charge. Encouraging the young to love reading, there is hope that in the future they will more often sit with their noses in the book than in the smartphone.

 

dodała: Katarzyna Orzech