Spotkania z nauką i techniką

wpis w: Informacje, Klasowe, Komunikat | 0

15 marca uczniowie klas 7 – mych, pod opieką wychowawców i p. A. Grochli,  wzięli udział w pokazach organizowanych w ramach 10 Chorzowskiego Festiwalu Nauki. Spotkanie z technologią przyszłości i historią przemysłu, czyli: od drukarki 3D, przez roboty jeżdżące, inteligentny dom, drony z symulatorem po modele maszyn parowych i silników – to tylko niektóre ciekawostki tych zajęć. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jak  prognozuje się pogodę, czy drzewa są tylko źródłem tlenu? Spróbować swoich sił – każdy mógł przez chwilę poczuć się pilotek prawdziwego samolotu. Dużą atrakcją był udział w grze terenowej Geocaching z wykorzystaniem GPS -a. Spisaliśmy się na 6 – tkę, wszystkie skarby zostały odnalezione.

Zajęcie pokazały dzieciakom, że warto poznawać zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, informatyki, a także historii.

Warto wspomnieć, że te wszystkie rzeczy działy się na terenie kompleksu Sztygarka, gdzie przyszłość zetknęła się początkami przemysłu  w naszym mieście.

 

dodała: Aleksandra Rabenda