Julia Zawadzka-Woźniak w finale Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały-Nasza Duma”

wpis w: Informacje, Szkolne | 0

7 maja w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu plastycznego „Orzeł Biały-Nasza Duma”, zorganizowanego z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Julia Zawadzka-Woźniak, uczennica klasy VIIa naszej szkoły została zaproszona  na tę uroczystość wraz z opiekunem przez Senatora Leszka Piechotę, a jej praca zaprezentowana na finałowej wystawie prac w Senacie RP pośród 200 innych prac z 80 szkół z całej Polski. W konkursie „Orzeł Biały-nasza duma” wzięło udział 2500 placówek oświatowych, nadesłano 10 000 prac. Praca Julii wymagała precyzji, cierpliwości i była bardzo czasochłonna. Julia na jej wykonanie poświęciła większość ferii zimowych. Uroczystość uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego, pyszny obiad w Nowym Domu Poselskim, a całość imprezy ukoronowano zwiedzaniem Zamku Królewskiego w Warszawie. Gratulujemy naszej Julii pomysłu, talentu oraz sukcesu. Zaś rodzicom a szczególnie mamie Pani Bożenie gratulujemy córki Julii, która jest finalistką bardzo wielu konkursów ogólnopolskich oraz wojewódzkich.

 

dodała: Halina Dobek