XVIII DZIEŃ PAPIESKI W SP 15

wpis w: Informacje, Szkolne | 0

Dzień Papieski, a właściwie Dzień Papieża Jana Pawła II w naszej szkole został zorganizowany 12 października br.

Święto obchodzimy już po raz 18., a ustanowił je w 2001 r. polski Sejm w hołdzie dla papieża Polaka. Obchodzone jest 16 października – czyli dnia kiedy arcybiskup krakowski, kardynał Karol Wojtyła został wybrany papieżem i przybrał imię Jan Paweł II. Hasłem przewodnim jest „Promieniowanie Ojcostwa” i nawiązuje do roli ojca we współczesnym świecie. Uczniowie I etapu edukacyjnego mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie sylwetkę Wielkiego Polaka Jana Pawła II.

 

dodała: Halina Dobek

 

18th PAPAL DAY IN PRIMARY SCHOOL NO. 15
The Papal Day, or rather the Day of Pope John Paul II in our school was organized on October 12 this year.
We are celebrating the holiday for the 18th time, and it was established in 2001 by the Polish Seym in tribute to the Polish Pope. It is celebrated on October 16 – the day when the Archbishop of Krakow, Cardinal Karol Wojtyła, was elected Pope and took the name of John Paul II. The motto is „Radiation of Fatherhood” and refers to the role of the father in the modern world. Students of the first stage of education had the opportunity to meet or recall the figure of the Great Pole, John Paul II.

 

dodała:Katarzyna Orzech