Sto lat na 100 – lecie Niepodległej!

wpis w: Informacje, Komunikat, Szkolne | 0

Dnia 9 listopada społeczność naszej szkoły obchodziła 100 – tne urodziny  odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Przygotowania trwały już od początku roku szkolnego, uczniowie i nauczyciele zaangażowali się w  wiele działań, m.in.:

– Udział w ogólnopolskiej akcji: „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”,

– Konkurs plastyczny Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” Organizator Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach,

– Konkurs MOJE MIEJSCE NA ZIEMI … Konkurs z okazji 100-lecia  Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach Filia w Chorzowie,

– BohaterON w Twojej szkole – akcja ogólnopolska „KARTKA DLA POWSTAŃCA”,

Wyjście do kina – projekcja filmu pt. „Dywizjon 303”,

– „Rekord dla Niepodległej”– odśpiewanie 4 zwrotek hymnu przez wszystkich uczniów  – akcja ogólnopolska,

– Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy: pomniki/tablice pamięci narodowej naszej okolicy,

– 100 – lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach Stowarzyszenie Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie,  akcja charytatywna dla Polaków mieszkających na Kresach (Wilno, Grodno, Lwów),

Samego 9 listopada dzieciaki i nauczyciele, jak na gości przypadło, ubrani byli odświętnie w barwach biało- czerwonych lub na galowo, a korytarze naszej szkoły udekorowane. Uczniowie klas 5 – 8  wzięli udział w akademii – drogi do Niepodległej – przygotowanej przez członków kółka teatralnego, pod opieką p. S. Wilk, p. K. Rajcy oraz we współpracy z p. A. Kroj. Akademia zakończyła się wspólnym odśpiewaniem „Sto lat” dla Jubilatki. Tego dnia uczniowie rozwiązywali zagadki, szyfrowanki nawiązujące do Święta Niepodległości. Każdy mógł złożyć życzenia Polsce. Na 1 pietrze naszej szkoły powstała galeria Józefa Piłsudskiego, której autorami są nasi uczniowie. Ważnym wydarzeniem tego dnia było odśpiewanie przez cała społeczność szkolną hymnu narodowego, w ramach ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”- wszyscy zadanie to zrealizowali na 6! Miłą niespodzianką dla uczniów był słodki poczęstunek.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w świętowanie Niepodległej, szczególnie dziękujemy:

– wszystkim uczniom za wspaniała postawę i zaangażowanie,

– nauczycielom: p. A. Klycie za przygotowanie dekoracji oraz koordynowanie działań związanych ze śpiewaniem hymnu narodowego, opiekunom kółka teatralnego p. S. Wilk, p. K. Rajcy oraz p. A. Kroj, p. M. Grzesik współorganizatorowi obchodów Niepodległej, p. A. Grychtoł za koordynowanie akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”, p. A. Domżalskiej za koordynowanie działań związanych z akcja charytatywną  „100 – lecie Niepodległości – Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach”, p. S. Szostak i p. wicedyrektor J. Szyszkowskiej – Solisz – za pozyskanie słodkiego poczęstunku, firmie „Stokson” Chorzów – darczyńcy słodkiego poczęstunku, p. A. Grochli – Tarce za dokumentację zdjęciową.

 

dodała: Aleksandra Rabenda