Spektakl Kuternoga i warsztaty teatralne

wpis w: Informacje, Klasowe | 0

27 marca obchodzony jest międzynarodowy dzień teatru. Z tej okazji klasa 0a zaprosiła uczniów klas młodszych do obejrzenia przedstawienia „Kuternoga”, w którym zagrało 12 młodych aktorów. Widowisko odbyło się w Młodzieżowym Domu Kultury w Chorzowie na ul. Lompy. Po spektaklu dla całej publiczności pani dyrektor Małgorzata Grabiańska-Kosior poprowadziła wspaniałe warsztaty teatralne. Opowiedziała krótko historię teatru, którego początki sięgają Starożytnej Grecji i Boga Dionizosa. Pokazała wiele ciekawych lalek, które biorą udział w sztukach teatralnych. Nasi uczniowie mogli poruszać kukiełkami, pacynkami, a także bardzo oryginalnymi lalkami zrobionymi z poduszek czy nawet butelce po płynie do prania. Zabawa była wspaniała, a przy okazji bardzo wiele się nauczyliśmy. Dziękujemy Pani bardzo za gościnę i tak ciekawą lekcję o teatrze.

 

 

 

dodała: Agata Nowak