Uczniowie klasy 4a na koncercie w NOSPR

wpis w: Informacje, Klasowe | 0
  Dnia 18 września 2019 r.uczniowie klasy 4a wzięli udział w koncercie symfonicznym w NOSPR w Katowicach.W programie znalazły się znane całemu światu – nie tylko z sal koncertowych, ale również z filmów, reklam czy innych popkulturowych reinterpretacji – utwory wielkich kompozytorów, m.in.. słynne Bolero Maurice’a Ravela, uwertura do opery Carmen Georges’a Bizeta, a także fragmenty dzieł Ludwiga van Beethovena, Piotra Czajkowskiego  czy Antonio Vivaldiego. Koncert w wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia był urozmaicony pogadanka i warsztatami muzycznymi. Uczestnicy dowiedzieli się m.in. co robi dyrygent, aby muzycy orkiestry zagrali jednocześnie, wspólnie wyklaskali rytm z Bolera, a byli i tacy, którzy zatańczyli na scenie. Wizyta w siedzibie NOSPR była ciekawą lekcją muzyki.
Dziękujemy p. Oli Klycie i p. Asi Ziemczyk za opiekę nad dzieciakami.
 
dodała: Aleksandra Rabenda
 

Students of class 4a at the concert in NOSPR
On September 18, 2019, grade 4a students took part in a symphony concert at the National Polish Radio Symphony Orchestra in Katowice. The program included worldwide known – not only from concert halls, but also from films, commercials or other pop-cultural reinterpretations – works by great composers, among others e.g. famous Bolero by Maurice Ravel, overture to the opera Carmen by Georges Bizet, as well as fragments of works by Ludwig van Beethoven, Piotr Czajkowski and Antonio Vivaldi. The concert performed by the Polish National Radio Symphony Orchestra was varied with discussion and musical workshops. Participants learned, among others, what the conductor is doing to make the orchestra musicians play simultaneously, clapped the beat together from Bolero, and there were those who danced on the stage. A visit to the NOSPR headquarters was an interesting music lesson.
Thanks to Ms Ola Klyta and Asia Ziemczyk for taking care of the kids.

 

dodała: Katarzyna Orzech

 

Uczniowie klasy 4a na koncercie w NOSPR