Drodzy Rodzice dzieci z klasy 0b!

wpis w: Klasowe, Zadania dla klasy 0b | 0
Serdecznie Państwa pozdrawiam i zachęcam do śledzenia szkolnej strony internetowej oraz naszego facebooka, ponieważ zarówno tu, jak i tam będą pojawiać się ciekawe propozycje ćwiczeń, zadań i zabaw dla dzieci (zgodnych z podstawą programową). Wszystkie aktywności będą dostosowane do możliwości dzieci oraz do faktu, iż trzeba je wykonać w domowym zaciszu. Proszę o regularne zaglądanie na stronę internetową oraz wykonywanie zadań.
W tym tygodniu realizujemy temat: „Porządki w ogrodzie”, który rozpoczęliśmy omawiać przed zawieszeniem pracy w szkole. Na zajęciach omówiliśmy oznaki wiosny, wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu tych oznak, wykonaliśmy pracę plastyczną „Motyl”, powtórzyliśmy znaczenie przysłowia „W marcu jak w garncu”, poznaliśmy literę C jak cebulka oraz doskonaliliśmy umiejętność dodawania do 10. Ponadto omówiliśmy cykl rozwoju motyla, a także poznaliśmy budowę kwiatka na przykładzie tulipana.
Zadania do wykonania w domu:
1. Powtórka zdobytej wiedzy – obejrzenie filmiku edukacyjnego „Wiosna, pierwsze oznaki w przyrodzie”
2. Powitanie pani wiosny (wszak już od 21 marca mamy kalendarzową wiosnę!) poprzez odczytanie dzieciom listu od „Pani Wiosny”, który jest w załączniku. Dzieci wykonują portret pani wiosny – dowolną techniką. Mogą to być kredki, mazaki, farby – co mają Państwo dostępne w domu. Proszę o zachowanie pracy plastycznej, bądź sfotografowanie i wysłanie na naszą grupę na facebooku.
3.  Wykonanie wybranego zadania grafomotorycznego. Karty pracy są w linkach poniżej. Jeśli nie mają Państwo dostępu do drukarki, można szybko stworzyć podobną wersję na kartce.
4. Taniec swobodny do utworu A.Vivaldiego, część wiosenna https://www.youtube.com/watch?v=Z_tk-AhlA1o dzieci mogą wziąć do ręki kolorową chustkę i pobawić się w „malowanie muzyki ruchem”, młodsze/starsze rodzeństwo może ich naśladować (dzieci znają tę zabawę doskonale, ponieważ tańczyliśmy wielokrotnie do zimowej części utworu Vivaldiego).
 
5. Słuchanie piosenki „Marzec Czarodziej” https://www.youtube.com/watch?v=YooD0x8941E zastanowienie się o czym jest piosenka i dlaczego marzec jest czarodziejem? 🙂
 
Proszę serdecznie pozdrowić ode mnie dzieci, uściskać i powiedzieć, że tęsknie za nimi i już nie mogę się doczekać, kiedy znowu się wszyscy razem spotkamy i zaśpiewamy naszą piosenkę na przywitanie: https://www.youtube.com/watch?v=h9wMpq8kqkA
 
dodała: Anna Domżalska