„Witaj, wiosno!” – zadania dla klasy 0b

wpis w: Komunikat, Zadania dla klasy 0b | 0

Dzień dobry w poniedziałek!

Kochane dzieci czy wy też zauważyliście śnieg po przebudzeniu się? Ach ten marzec czarodziej 😊 miesza nam w tej pogodzie raz ☀ raz 💦 a dzisiaj nawet 🌨! Ale my nadal witamy wiosnę i taki też temat w tym tygodniu realizujemy: „Witaj, wiosno!”.
Dzisiaj przed nami trochę zadań w ramach powtórki.

1. Na początek kalendarz. Jak spotykaliśmy się szkole to zawsze z rana mówiliśmy sobie jaki jest dzień tygodnia, miesiąc, pora roku i pogoda. Nadal warto to utrwalać.

Posłuchajcie piosenki o dniach tygodnia i przypomnijcie je sobie: https://www.youtube.com/watch?v=b2304tGXNBg

Jaki jest dzisiaj dzień tygodnia? A wczoraj jaki był? Jutro jaki będzie?

Piosenka o miesiącach i porach roku: https://www.youtube.com/watch?v=vF-f4pSW9zk

Jaki jest teraz miesiąc? Jaka jest teraz pora roku? Ta która przyjechała do nas w zielonym wagoniku? 

No i ostatnie pytanie z kalendarza. Jaką mamy dzisiaj pogodę? Wybierzcie właściwy symbol –> ☀️ ⛅️ 🌧 ⛈ 🌨

2. Skoro kalendarz już zrobiony to teraz pora na krótką gimnastykę z rana: https://www.youtube.com/watch?v=S5TFdKc6TB4&t=141s

3. Czas przypomnieć sobie literki, ponieważ jutro poznamy kolejną. Nie wszystkie litery poznaliśmy, więc warto pomóc dziecku podczas tej zabawy: http://pisupisu.pl/przedszkole/slowo-na-literke

Mała podpowiedź nie mówimy do dzieci „em” jak mama, „jot” jak jajko, „pe” jak pomidor, tylko krótko wymawiamy „p” jak pomidor, „s” jak sałata itd. Unikamy w ten sposób mętliku w głowie dziecka, ponieważ nie mówimy „emaema”, a „mama” 

Ostatnią literą poznaną w szkole była litera C. Do zrobienia karta pracy, która można wydrukować lub w prosty sposób samemu przygotować. Dodana w formie zdjęcia.

Dodatkowo dla chętnych:

https://www.domowyprzedszkolak.pl/item/literka-c-184

https://czasdzieci.pl/pliki_dz/kolorowanki/dd_68_614.jpg

4. Zabawy matematyczne na dziś (oczywiście cały czas utrwalamy liczby od 0 do 10. Dzieci już powinny je wszystkie rozpoznawać i nazywać).

Policz i narysuj tyle kresek ile jest przedmiotów w danej pętelce.

http://przedszkolankowo.pl/wp-cont…/uploads/…/03/wiosna4.jpg

Zdjęcie z naszych ćwiczeń – policz zwierzęta i zapisz ile ich jest. Można liczyć na ekranie, a na kartce zapisać liczby. Tutaj przede wszystkim chodzi o to, by dziecko umiało przeliczyć i prawidłowo zapisać liczbę.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Anna Domżalska