Zadania dla klasy 0b

wpis w: Komunikat, Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie kochane dzieci! 
Nie zapominajmy o kalendarzu. Ustalcie razem z rodzicami dzień tygodnia, miesiąc, porę roku i pogodę ☺ 
 
Kontynuujmy temat Polska to mój dom. Zapraszam Was do posłuchania legendy o Smoku Wawelskim https://youtu.be/1wAJ0mC5nbc odpowiedzcie na kilka pytań: w jakim mieście zamieszkał smok? Czy smok był miły i dobry? Czego smok rządał od króla Kraka? Komu udało się pokonać smoka? W jaki sposób Skuba pokonał smoka? 
Według legendy Smok Wawelski mieszkał w jamie pod zamkiem Wawelskim w Krakowie. Do dziś można tę jamę odwiedzać, a przed nią stoi rzeźba smoka (można zobaczyć na poniższym zdjęciu). 
Chciałabym abyście podzielili wyraz jama na sylaby: ja-ma. Ile sylab? A teraz powiedzcie głośno ten wyraz i zastanówcie się na jaką głoskę się zaczyna i kończy? Spróbujcie podać kilka przykładów wyrazów rozpoczynających się na głoskę J (jajko, Janusz, Jaś, jeleń, jabłko itd.). Brawo! Teraz czas na dokładne obejrzenie litery J, j. Pamiętajcie, że głoskę słyszymy i mówimy, a literkę piszemy i widzimy 😊 
Drukowana litera J, j ukryła się w ćwiczeniach nr 4 na stronie 14A. Jest to spółgłoska, więc pokolorujcie ją na niebiesko, tj zawsze to robimy. Do czego ta literka jest podobna? Następnie wykonajcie zadanie ze strony 14A i 14B. Dziś od razu poćwiczymy literę pisaną J. Tu można zobaczyć jak ją prawidłowo kreślić https://www.superkid.pl/jak-pisac-litery-5
 
Dla chwili relaksu i poruszania się zachęcam Was do wysłuchania bardzo fajnej piosenki pt. „Jestem Polakiem”, do której możecie śmiało się trochę poruszać ☺
 
Kochani! By literka J drukowana i pisana wpadła Wam do głowy na stałe warto zrobić dodatkowe karty pracy. Można skorzystać z tych dodanych przeze mnie.