Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry w ten słoneczny wtorek!
 
Kochane dzieci!
Dzisiaj powiemy sobie trochę więcej o dwóch tradycjach związanych z Wielkanocą. Pierwsza to święcenie palemek wielkanocnych w Niedzielę Palmową, która odbyła się dwa dni temu. Niestety w tym roku ze względu na to, że musimy pozostać w domu, nie mogliśmy pójść do kościoła i poświęcić palm. Palma wielkanocna jest zawsze kolorowa i ciekawie wykonana. Pooglądajcie sobie ilustracje z palmami 🙂 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Tydzień podczas którego już ostatecznie przygotowujemy się do świąt.
Drugą  tradycją o której chciałabym wspomnieć jest koszyczek wielkanocny, który przygotowujemy w Wielka Sobotę. Do koszyczka wkłada się zawsze te same produkty: jaja, chleb, kiełbaskę, sól, chrzan, babeczkę. Każdy ten produkt to pewien symbol.
 
Zadania na dziś:
1. Dla dzieci, które mają w domu książki. Oglądanie ilustracji koszyka wielkanocnego w podręczniku strona 60 oraz wykonanie zadań w ćwiczeniach numer 3, strona 40
2. Dla dzieci, które nie mają książek:
lub do wydruku (kolorowanka jako załącznik).
3. Dla wszystkich dzieci – wykonanie dziś bądź jutro zajączka wielkanocnego lub koszyczka z rolki po papierze/kubeczka plastikowego i kolorowego papieru. Przykładowe prace są widoczne na zdjęciach.
5. Trochę ruchu do naszych piosenek: https://www.youtube.com/watch?v=LEl5rLWcNoI
https://www.youtube.com/watch?v=JC5OxYBSBNI pamiętajmy, że ruch to zdrowie!
Nie zapomnijcie się uśmiechnąć! 🙂