Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry! 
 
Wczoraj świętowaliśmy Dzień Ziemi – naszej planety, o którą należy dbać codziennie! Dziś powrócimy do pracy rolnika. Obejrzyjcie ilustracje w swoich podręcznikach na stronie 62, na której możemy zobaczyć cztery rodzaje zbóż: owies, pszenica, żyto, jęczmień – każde różni się wyglądem. Aby zboże urosło rolnik musi w to włożyć wiele pracy – najpierw orać pole, następnie zasiać zboże, gdy urośnie należy je ściąć i zawieźć np. do młynu, gdzie ze zboża robi się mąkę. A z mąki to już pewnie wiecie, że można zrobić wiele pysznych produktów: makarony, chleb, bułki, ciasta itp.
 
Jak powstaje chleb? posłuchajcie wiersza pt. „Abecadło o chlebie”
Następnie ponumerujcie historyjkę obrazkową w ćwiczeniach na stronie 47a, która przedstawia w jaki sposób powstaje chleb. Zwróćcie uwagę na to ile osób musi się napracować, żebysmy mogli zjeść chleb. 
Abecadło – czyli litery. Poznajemy je od początku roku szkolnego. Spróbujcie z pomocą osoby, która już czyta, wykonać zadanie na stronie 46b. Trzeba przeczytać i połączyć sylaby w tym samym kolorze, a następnie odnaleźć to samo słowo zapisane w liniaturze i poprawić je po śladzie (tym samym kolorem kredki). Wierzę, że dacie radę z tym trudnym zadaniem.
 
Dla ruchu i zdrowia piosenka o rolniku: https://www.youtube.com/watch?v=fnXMYTQehn4 może uda Wam się zachęcić domowników do wspólnej zabawy? 🙂
 
Powodzenia!