Certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników

wpis w: Biblioteka, Komunikat | 0

Jako, że bardzo lubimy czytać, ubiegamy się o Certyfikat Wielkiej Ligii Czytelników. W ramach zadań projektowych  zostały przeprowadzone:

• Zajęcia dla klas pierwszych i grup zerowych  w postaci Teatrzyku Kamishibai na podstawie legendy „O Skarbniku” z okazji Święta Górników – „Barbórki” (6 grudnia 2019 r.).
  • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem – autorem serii książek  o zwariowanym kocie Cukierku i o bardzo mądrym psie – Riko. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0 -3. Autor opowiedział o bohaterach swoich książek, jak powstają jego powieści, skąd czerpie inspiracje oraz rozdawał autografy.  (12 września 2019 r.)
  • Uczniowie zdobyli 50 % sprawności czytelniczych Wielkiej Ligi Czytelników.
  • Święto Biblioteki, które obchodziliśmy w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych (23 października). W ramach którego odbyły się:
  1. Konkurs wiedzy o książkach dla dzieci i młodzieży – umieszczenie zagadek na kolorowych liściach i umieszczenie ich w różnych zakamarkach szkoły,
  2. Zgadywanki bajkowe – dla klas 1-4,
  3. Zajęcia plastyczne – ozdabianie Jesiennego Drzewka Książkowego.

dodała: Bożena Szczyrbowska