Zadania dla klasy 0b

wpis w: Komunikat | 0
Dzień dobry☀ 🌝⏰
 
Dziś szykujemy się na matematyczne wyzwanie! 
 
1. Na rozgrzewkę zabawa online. Czego jest więcej? A może tyle samo? Klikamy w odpowiedni obrazek. 
 
2. Następna zabawa online jest trochę trudniejsza, ponieważ trzeba kliknąć większą liczbę. Tu już musimy świetnie rozpoznawać liczby od 0do 10. Kto ma jeszcze z tym problem prosi o pomoc starsze rodzeństwo, bądź rodzica. 
 
3. Wprowadzenie znaków >, < =
Posłuchajcie piosenki. Jest ona po angielsku, ale zwróćcie uwagę co zjada krokodyl? Co woli? Większe czy mniejsze liczby? https://www.youtube.com/watch?v=M6Efzu2slaI
Po obejrzeniu już wiecie, że krokodyl otwiera paszczę i zjada większą liczbę! Jeżeli większa liczba jest po lewej stronie to otwiera ją w lewo, np. 10 > 2. Jeżeli jest po prawej to w prawo 2 < 10. Może się zdarzyć, że dwie liczby są takie same wtedy krokodyl nie zjada żadnej,a my wstawiamy znak równości 10 =10.
 
4. Popatrzcie na ilustracje poniżej i spróbujcie zrobić zadanie w ćwiczeniach strona 4A oraz dodatkową kartę pracy, w której trzeba wpisać liczby w puste okienka. 
 
Powodzenia!