Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Kochane dzieci!
1. Czy wiecie, że dzisiaj jest pierwszy dzień tygodnia? Zatem rozpoczynamy nowy tydzień, a wraz z nim nowy temat. Na rozgrzanie swoich umysłów powtórzcie proszę dni tygodnia, miesiące i pory roku. 🙂
 
2. O czym będziemy mówić w tym tygodniu? Oto zagadka:
Z niej w szkole i w domu,
nauczysz się wiele.
Szanuj ją i kochaj,
jest twym przyjacielem.
 
Albo druga
Nie furtka – wszyscy ją otwierają.
Nie ogród – a piękna jak kwiat w maju.
Nie zamek – mieszkają w niej królowie.
Nie człowiek – a bajkę Ci opowie.
 
Już wiecie o co chodzi? W tym tygodniu będziemy mówić o…KSIĄŻKACH! O tym jak one powstają, gdzie można je kupić, a gdzie wypożyczyć, o zasadach korzystania z książek i wiele, wiele innych ciekawostek.
 
3. Moja ulubiona książka.
 
Hmm…ja mam ich wiele, ale z pewnością moją ulubioną książką  z dzieciństwa jest zbiór opowiadań o dzieciach mieszkających w Bullerbyn, szwedzkiej wiosce. Ksiązka ta nosi tytuł „Dzieci z Bullerbyn”. Bohaterowie tej książki mieli niesamowite przygody!
 
A jaka jest Twoja ulubiona książka? Może zaprezentujesz to w formie obrazka narysowanego samodzielnie?
 
4. Wprowadzenie litery F, f – dla 6-latków i chętnych 5-latków
Dziś poznamy kolejną literę. Mam nadzieję, że powtarzacie systematycznie wszystkie poznane literki.🙂
Podzielcie wyraz fotel na sylaby (fo-tel). Postarajcie się podzielić na głoski (f-o-t-e-l). Jaką głoskę słyszycie na początku wyrazu? A na końcu? Podajemy jak najwięcej wyrazów zaczynających się na głoskę f. Podpowiedzi farba, Franek, flet, flota, Felicja, Felek, foka. Zaglądamy teraz do ćwiczeń nr 4, strona 5A i uważnie przyglądamy się drukowanej literze F. Co Wam przypomina? Mi przypomina literę E, ale nie ma jednej kreseczki. Której? 🙂
Poprawcie palcem po śladzie tę literkę, a potem pokolorujcie ją na niebiesko, ponieważ F to spółgłoska 🙂 wykonajcie też zadanie pod literkami. A na stronie 5B zróbcie tylko zadanie drugie – pobawcie się w detektywów i znajdźcie wszystkie drukowane litery F!. Literkę pisaną F zostawiamy na jutro, ale dziś utrwalamy drukowaną, więc warto narysować dużą literę F na kartce i ją ozdobić lub skorzystać z gotowych wzorów (wystarczy wydrukować).
 
4. F jak Fasolki! Fasolki to zespół, który śpiewał piosenki dla dzieci. Jedną z naszych ulubionych piosenek tego zespołu była ta o witaminkach. Przypomnijcie ją sobie dzisiaj i potańczcie!  https://www.youtube.com/watch?v=6dhJhFdHeVk
 

Miłego poniedziałku!