Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witam wszystkich we wtorek!
 
1. Proszę uzupełnić zdania i policzyć z ilu wyrazów się składają:
Dzisiaj jest ___________ ? Liczba wyrazów: ___
Mamy miesiąc _____________ . Liczba wyrazów: ___
Pogoda jest ____________ . 
Liczba wyrazów: ___
 
2. F jak ……? Proszę podać 5 wyrazów zaczynających się na literę F.
 
3. Ćwiczymy dziś literę F pisaną. Rysujemy ją jednym palcem z prawej ręki w powietrzu – najpierw małą literę f, a potem wielką. Następnie rysujemy je na  podłodze, na stole i na koniec bierzemy dwa kawałki sznurka/włóczki i układamy z nich literę f. Na kartce A4 rodzice drukują, bądź rysują litery pisane f, F, a wy je wyklejacie, kolorujecie lub wypełniacie plasteliną. 
 
Kolejnym zadaniem jest pisanie po śladzie. Koniecznie ołówkiem! Ćwiczenia strona 5B + karta pracy do druku z literami F,f.
Dla poćwiczenia ręki: szlaczki na stronie 7B (dokładnie, uważając na linie).
 
4. Jak powstaje papier?
W tym tygodniu mówimy o książkach. A książki są wykonane z papieru. Zastanawialiście się kiedyś z czego produkuje się papier? Zobaczcie filmik edukacyjny: Jak powstaje papier TVP https://vod.tvp.pl/video/podroze-z-historia,jak-powstaje-papier,29860750 albo plakat zamieszczony poniżej.
 
5. Z papieru można robić cuda! Osobiście bardzo lubię technikę origami, czyli składanie papieru według instrukcji. Spróbujcie! Obrazkowa instrukcja wykonania kotka dla dziewczynek i samolotu dla chłopców 😀 powodzenia!
 
6. Dla chętnych: jeżeli chcecie zrobić papier czerpany to podaje tutaj tutorial jak to zrobić: https://youtu.be/SxepK9sh4kY
 
7. Dla tancerzy i nie tylko nasz zumbowy układ. Rodziców, rodzeństwo i innych domowników zapraszamy do wspólnego tańca! https://www.youtube.com/watch?v=ymigWt5TOV8&list=RDxm93WFJ7bNs&index=2