Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry! 😊
 
Dzisiaj będzie sporo zabaw z wyrazami związanymi z rodziną. Najpierw uzupełnijcie zdania brakującymi wyrazami:
1. Dzisiaj jest drugi dzień tygodnia, czyli ………
2. Jest miesiąc ………..
3. Pogoda dzisiaj jest ……….
4. Dzisiaj święto obchodzą wszystkie …………….
 
Teraz czas na gry interaktywne:
1. Zakręć kołem, nazwij członka rodziny i podziel na sylaby, policz ile sylab 
2. Połącz w pary wyrazy: babcia, dziadek, mama, tata
3. Znajdź parę dla wszystkich wyrazów:
 
Może potraficie już odczytać niektóre wyrazy samodzielnie?
 
Czas na poćwiczenie rączki. Mam dla Was piękny wazon z majowymi kwiatami ma stronie 27B. Poprawcie po śladzie wszystkie elementy, a potem pokolorujcie obrazek najpiękniej jak potraficie. Komu wręczylibyście takie kwiaty? Może mamie z okazji jej święta? Albo cioci, babci, siostrze, która jest dla Was jak mama? 🙂
 
Nie zapominajcie o dzisiejszym święcie. Mam dla Was propozycję prezentu dla mamy, bądź innej osoby. Możecie wykonać prosty bukiecik 💐 z kolorowych kartek. Cała instrukcja, krok po kroku w tym linku: https://www.e-szkrab.pl/papierowy-kwiatowy-bukiet-zrob-go-dzieckiem/ 
Poza upominkami dajcie mamie dziś swój uśmiech, przytulasa, miłe słowo oraz rączki chętne do pomocy! 
 
 
 
 
 
Z okazji Dnia Mamy życzę wszystkim mamusiom dużo zdrowia, uśmiechu, radości i uścisków pełnych miłości od dzieci! 🌹🌷🌸🌼