Zadania dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry!

Wyspani? Gotowi? To zaczynamy! Dzisiejsze propozycje:

1. Nauka pierwszej zwrotki i refrenu piosenki pt.: „Bo rodzina – to rodzina” (wczoraj wkradł się błąd w tytule).

Posłuchajcie proszę uważnie piosenki kilka razy i spróbujcie zapamiętać pierwszą zwrotkę i refren.
*warto dzieciom przeczytać tekst zwrotki i refrenu. Następnie dzieci powtarzają wers po wersie. To bardzo ułatwia zrozumienie i zapamiętanie tekstu 🙂
Bo rodzina – to rodzina…
Słowa: Ewa Stadtmüller
Muzyka: Agata de Mezer

1. Są na świecie ludzie bliscy I najbliżsi,
Co pod jednym dachem wspólne snują plany,
jednym głosem ze snu budzik ich wyrywa,
raźniej razem witać ranek rozespany.

Ref. Bo rodzina – to rodzina,
dobrze razem siąść za stołem
i zwyczajnie się podzielić
i uśmiechem, i rosołem.

2. R jak rodzina. Pisanie litery r, R

Przypominamy sobie wczorajszą literkę R,r drukowaną i wyrazy zaczynające się na nią. A teraz przyjrzyjcie się literkom pisanym – wielkiej i małej. Napiszcie je paluszkiem w powietrzu, a teraz całą prawą ręką, lewą ręką. Jak Wam wychodzi? Weźcie kawałek włóczki albo sznurówkę i ułóżcie z niej literę R na podłodze.

Pisanie po śladzie – proszę o wydrukowanie karty pracy lub napisanie literek w zeszycie w linie lub można stworzyć na białej kartce papieru liniaturę i w niej napisać litery. Najpierw po śladzie, a potem mogą dzieci spróbować samodzielnie.

* przypominam, że bardzo ważne jest prawidłowe kreślenie liter. Kierunek pisania liter pokazany jest na dodanej ilustracji. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na pisanie literek od linii do linii.

3. Uwaga! Kto lubi czekoladę? Ręka w górę! I zapraszam całą Waszą rodzinkę do czekoladowego tańca! Mniam, mniam!

4. Dodatkowe zadania – karty pracy, które można wykonać poprzez edycję na telefonie/tablecie czy komputerze.

Miłego dnia 🙂