Zadanie dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie w czwartek 🙂
 
Na dzień dobry mam dla Was do posłuchania dwie piosenki:
 
O czym one są? O jakich uczuciach? Kiedy czujecie radość? Kiedy odczuwacie smutek?
Radość i smutek to emocje. Obie są potrzebne i my – wszyscy i mali i duzi często je odczuwamy. Jakie jeszcze odczuwamy emocje? Potraficie wymienić?
Emocje mogą być przyjemne takie jak: radość 😀, miłość😍, spokój😌, zadowolenie☺, ale w naszym życiu bywają też emocje nieprzyjemne: złość😖 smutek ☹️, strach 😱, zdenerwowanie😠, które również są ważne.
 
Potraficie pokazać na swojej twarzy różne emocje? Smutną, wesołą, zdenerwowaną, zdziwioną minę? W teczce „WYPRAWKA” znajdźcie kartę numer 47. Wytnijcie elementy i pobawcie się w nazywanie emocji oraz pokazujcie na swoich buziach te same emocje 🙂
 
Mam dla Was grę interaktywną o emocjach – dopasuj ilustrację i muzykę do właściwej emocji: radość, smutek, złość, spokój. Żeby wykonać zadanie należy przesunąć ilustrację na właściwe pole. Po zakończeniu klikamy kółeczko z znaczkiem „v” i sprawdzamy czy wszystkie odpowiedzi świecą się na zielono. Link do gry:  https://learningapps.org/6000477
 
Kolejne zadanie czeka na Was w ćwiczeniach: strona 21A – obejrzyj ilustracje, zastanów się co się stało dzieciom? Jak się czuły? Druga część zadania jest dla chętnych, czyli narysowanie ilustracji w jaki sposób można pomóc dzieciom. Na stronie 21B kolejne ilustracje – jak się czują osoby na danej ilustracji? Z pomocą rodzica wybierz właściwą nazwę emocji i popraw ją ołówkiem.
 
Powodzenia 😊