Zadanie dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Witajcie moi mili!
 
Moje środowe propozycje dla Was są następujące:
 
1. Osłuchanie z piosenką pt.: „Moja wesoła rodzinka”. Posłuchajcie proszę uważnie piosenki. O czym jest tekst piosenki? Co można robić z rodziną? Co wy lubicie robić ze swoją rodzinką?
 
2. R jak rodzina. Wprowadzenie litery r, R
 
Dzielimy wyraz rodzina na sylaby (ro-dzi-na). Na jaką głoskę zaczyna się wyraz rodzina? Szukamy w swojej główce innych wyrazów zaczynających się na głoskę r. Spróbujecie znaleźć 5? Moje przykłady: rak, ryba, rower, Rafał, Radek, rura, rekin, rakieta, robot i wiele innych.
A teraz przyglądamy się uważnie drukowanym literom r, R. Do czego są podobne?
Stwórzcie razem z rodzicami zabawne litery R!. Przykłady podaję poniżej. Jestem ciekawa, jakie wy zrobicie 🙂
 
Ze względu na to, że w książkach nie ma kart pracy do litery R, r bardzo proszę o wydrukowanie, bądź przepisanie/przerysowanie zadań. Ćwiczenia z zaznaczaniem liter mogą dzieci zrobić pokazując literki na ekranie telefonu/tabletu czy komputera. Jak to zrobić? Zapisujemy zdjęcie w telefonie i klikamy edytuj, wybieramy możliwość pisanina po zdjęciu i zaznaczamy właściwe literki. Na komputerze można otworzyć zdjęcie poprzez program Paint i tam je wykonać. Ta umiejętność z pewnością przyda się również w pierwszej klasie.
 
3. Utrwalenie piosenek w języku angielskim:
 
4. Układanka online
Wybierz członka rodziny i ułóż puzzle z nim w roli głównej!