Akcja KOSZ – podsumowanie

wpis w: Informacje | 0

Od początku roku szkolnego w naszej szkole bardzo aktywnie działa akcja KOSZ, czyli Kolektyw Odpady Sumiennie Zbierający. Uczniowie klasy 1a zdobyli wiedzę teoretyczną dotyczącą ekologii i wiele nauczyli się o odpadach, potrzebie ich segregacji i przetwarzaniu. Najważniejsze jednak okazało się działanie praktyczne. Pierwszaki wielokrotnie wychodzili na chorzowskie ulice i…zbierali odpady! W czasie zawieszenia zajęć stacjonarnych w szkole, akcja KOSZ również zaczęła pracować zdalnie. Jednym z efektów te pracy jest chronologiczny opis wszystkich naszych działań dostępny w wersji online.

Zapraszamy do zerknięcia na przygotowane przez nas sprawozdanie KOSZa na osi czasu: 

https://padlet.com/mojawyjatkowaklasa/v4nxoe7iada9ulux 

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji pełnej dziecięcych pomysłów i sposobów na to, jak zadbać o czystość w naszej okolicy. Każdy z uczniów pracował nad własnym slajdem samodzielnie w domu, opisując swoje działania i pomysły oraz dołączając swe zdjęcia.
Patrzcie i uczcie się!
https://drive.google.com/file/d/10iiMCx7qmYbhEGpxTvg01vj9NTF_kv8A/view?usp=sharing

 

 

dodała: Agata Nowak