Kolejny sukces akcji KOSZ!

wpis w: Informacje | 0

15 czerwca na stronie https://projektanciedukacji.pl/konkurs/aktualnosci/rozstrzygniecie-ii-etapu-konkursu ogłoszono wyniki II etapu ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era „Projektanci edukacji”, w którym udział brała klasa 1a ze swoim projektem ekologicznym KOSZ. Decyzją jury KOSZ, czyli Kolektyw Odpady Sumiennie Zbierający z SP 15 w Chorzowie zdobył złoty grant w kategorii „prezentujemy projekt”. Zostaliśmy wybrani spośród 121 zgłoszonych projektów z całej Polski.

Akcja KOSZ w II etapie konkursu musiała mocno zmodyfikować swe działania ze względu na wymuszoną pandemią izolację. W planie były klasowe spacery po okolicy szkoły i wspólne zbieranie odpadów zalegających na chodnikach i trawnikach. Niestety od marca nie mogliśmy się spotykać, więc przenieśliśmy swoje działania do sieci, a śmieci zbieraliśmy każdy oddzielnie. Wszystko bardzo dokładnie i atrakcyjnie opisaliśmy w różnych programach internetowych (padlet https://padlet.com/mojawyjatkowaklasa/v4nxoe7iada9ulux, canva https://drive.google.com/file/d/10iiMCx7qmYbhEGpxTvg01vj9NTF_kv8A/view?usp=sharing) oraz stworzyliśmy klip z piosenką promującą akcję https://drive.google.com/file/d/1maM0ulAADjpSX63uzuWFgHpjsr2u3GcB/view?usp=sharing

Cieszymy się z tego ogromnego wyróżnienia oraz z tego, że dzięki naszym działaniom w naszej okolicy jest czyściej.

Wszystkim uczniom klasy 1a (i ich Rodzinom) należą się wielkie gratulacje i podziękowania za super zaangażowanie, pracę, trud i serce włożone w akcję! Kawał dobrej roboty za nami…, ale niech to trwa! Bo nagroda nagrodą, ale o czystość środowiska warto się starać zawsze! Do czego zachęcamy każdego!

 

dodała: Agata Nowak