Wirtualny Dzień Rodziny w klasie 1a

wpis w: Klasowe | 0

Edukacja zdalna w tym roku szkolnym trwa do końca i tym samym zabiera wszelkie tradycje szkolne obchodzone każdego roku. Klasa 1a jednak się nie poddaje i mimo przeciwności losu i niemożliwości spotkania w szkole w swoim gronie, urządziła sobie dzień rodziny, wirtualny dzień rodziny!

22 VI o godzinie 17.00 spotkaliśmy się całymi rodzinami na platformie zoom, by wspólnie świętować dzień matki, dzień ojca oraz – ku zaskoczeniu niektórych uczniów – dzień dziecka. Wszyscy ubrani odświętnie, elegancko i prawie na galowo 🙂 licznie zebrali się przed komputerami lub telefonami. Zaczęło się od „występu” artystycznego. Każdy z uczniów wyrecytował najpiękniej jak potrafi wiersz dla mamy lub taty. Rodzice zaś, dziękując za przygotowane teksty, złożyli rymowane życzenia dzieciom.

Dalej były dwa konkursy: jeden to zagadki o wszystkich uczniach z klasy przygotowanie w formie prezentacji w canvie. Wychowawczyni o każdym uczniu napisała kilka słów jego charakteryzujących. Rodziny odgadywały, o kim była mowa. Udało się bezbłędnie w każdym przypadku:)

W drugim konkursie brały udział wszystkie rodziny jednocześnie i wykazywały się wiedzą na temat członków swojej rodziny. Padały miedzy innymi pytania: kto w Twojej rodzinie śpi najdłużej? Kto jeździ najlepiej samochodem? albo kto przeczytał najwięcej książek? Dowiedzieliśmy się wszyscy wielu ciekawych rzeczy 🙂

Na zakończenie padły ciepłe słowa podziękowania i miłe pożegnanie ze wszystkimi. I…rozpoczęło się świętowanie w domu, bo każda z rodzin przygotowała sobie słodki poczęstunek. (w końcu w szkole, też byśmy jedli słodkości, nie?)

Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom oraz ich wyjątkowym Rodzinom za tak cudowne spotkanie. Przyznaję, że bałam się tego wirtualnego eksperymentu, a dzięki Wam wszystkim – wyszło naprawdę WSPANIALE!!!

 

dodała: Agata Nowak