Zadanie dla klasy 0b

wpis w: Zadania dla klasy 0b | 0
Dzień dobry wszystkim! 
 
Dzisiaj poznamy domy dzieci z różnych stron świata. Jesteście gotowi? 🙂 
Zaczynamy! 
 
1. Oglądanie ilustracji. 
Na pewno już wiecie, że niektórzy nie mieszkają w ciepłych murowanych domach tak jak my, lecz np w igloo albo tipi (namiot indiański). Spójrzcie na  ilustracje poniżej, która przedstawia kilkoro dzieci przy ich domkach. Potraficie nazwać ich domki? 
 
2. Wykonaj karty pracy (można je zrobić zapisując ilustracje, a następnie je edytować lub wskazać właściwą odpowiedź palcem na ekranie). 
Wskaż, w którym domku mieszka… (Eskimos. Afrykanin, Chinka, Indianin, Polka) 
 
3. Zagraj w gry interaktywne. 
 
Znajdź pary: odkryj karty w taki sposób, żeby każde dziecko miało swój dom.
 
 
Wskaż pasującą odpowiedz.
 
 
4. Ostatnie zadanie „Dom” – praca techniczna. 
 
Wykonaj dom z pudełka po herbacie/syropie albo jeśli chcesz po butach 😉 niech będzie kolorowy, oknami i drzwiami. Taki jak sobie wymarzysz 🙂 liczę na Waszą kreatywność! Zdjęcie przykładowych domków poniżej. 
 
Miłego weekendu!