World clean up day w naszej szkole

wpis w: Informacje, Klasowe | 0

Dokładnie 19 IX w tym roku organizowany jest światowy dzień sprzątania Ziemi. W akcję co roku włączają się wolontariusze na całym świecie.

W naszej szkole od roku działa akcja KOSZ, czyli Kolektyw Odpady Sumiennie Zbierający, dla którego sprzątanie świata jest codziennością. Uczniowie klasy IIa wyposażeni w rękawiczki, worki na śmieci, odblaskowe kamizelki z logo akcji KOSZ wyruszyli w piątek wzdłuż ulicy 3.Maja. Nie przeszli zbyt daleko i już mieli pierwszy pełny worek odpadów. Idąc dalej do ulicy Janasa uzbierali kolejny worek. Okazuje się, że na naszych chodnikach leży pełno butelek, puszek, papierków, opakowań po chipsach czy słodyczach. A to bardzo smutne, bo na tych samych chodnikach umieszczone są też kosze na śmieci…. Pytanie: dlaczego te odpady lądują na ziemi zamiast w pojemnikach???

Dziękujemy uczniom klasy IIa za wspaniałą postawę ekologiczną, którą widać (kamizelki odblaskowe i napisy kredowe „TU BYŁ KOSZ” pozostawione na chodnikach) i słychać (chodząc po ulicach, śpiewali swoją „firmową” piosenkę o akcji KOSZ) oraz firmie Clariter sp. z o.o. z Gliwic, która współpracując z akcją KOSZ, zaprosiła ją do świętowania World Clean Up Day. Dziękujemy firmie także za koszulki z logo Clariter, które powstały specjalnie na potrzeby współpracy z uczniami w ramach akademii Claritera.

Jednocześnie prosimy: WRZUCAJMY ODPADY DO ODPOWIEDNICH POJEMNIKÓW!!!

 

 

dodała: Agata Nowak