Pomysły na zabawę

wpis w: Komunikat | 0

Witam was kochane dzieci po długiej przerwie. W związku z nadchodzącymi Świętami wielkanocnymi mam dziś dla was dwie fajne propozycje.
Pierwsza to kolorowanie i ozdabianie jajek lub wydmuszek. Z pewnością wspólnie z rodzicami lub rodzeństwem będziecie ozdabiać jajka różnymi sposobami. Przypomnę, że można to robić mazakami, farbkami, papierem kolorowym, bibułą, wełną, nitkami, kawałkami materiału, plasteliną czy cekinami. Można również kupić w sklepie kalkomanię czy gotowe naklejanki. Ale nie wiem czy wiecie, że można jajka lub wydmuszki poprostu ugotować w wodzie z łuskami z cebuli i otrzymać jajka w kolorze bordowo-czerwonym, albo w wodzie z odrobiną czerwonej kapusty i wtedy otrzymamy jajka fioletowe. Będą wtedy bardziej ekologiczne.

😊

Pewnie w internecie znajdziecie wiele filmików jak ozdobić jajka. Widzicie więc, że pomysłów jest wiele. Spróbujcie zaskoczyć waszych domowników pomysłem i kreatywnością.

🤔

Kolejna propozycja to kolorowy wazonik. Być może macie w domu mało używany wazonik lub jakąś obtłuczoną szklankę lub kubek. Weźcie proszę papier kolorowy lub jakieś naklejki, bibułę, cekiny i ponaklejajcie to na tej szklance czy wazoniku. Odstawcie go do wyschnięcia. W przyszłym tygodniu napiszę co będzie można do tego  wazonika wstawić. Tak więc życzę miłej i owocnej pracy. Pozdrawiam.
                 

dodała: Beata Adamik-Sielecka