XII Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. „Park Śląski – wczoraj i dziś” pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Chorzowa – Andrzeja Kotali oraz Biura Współpracy Międzynarodowej i Filatelistyki Poczty Polskiej S.A.

wpis w: Komunikat | 0

Konkurs został ogłoszony Przez Szkołę Podstawową nr 15 im. Konstantego Wolnego w Chorzowie 20.04.2022r dla dzieci i młodzieży z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Celami konkursu było zainteresowanie dzieci i młodzieży: historią Parku Śląskiego, obiektami znajdującymi się na jego terenie, przyrodą i ekologią.

Na konkurs napłynęło 191 prac z 25 placówek z terenu Bytomia, Chorzowa, Czeladzi, Katowic, Paniówek, Rudy Śląskiej, Świętochłowic i Zabrza.

Wręczenie nagród i wyróżnień nastąpiło 22 czerwca br. w MDK Batory.

Na uroczystość przybyli:
Adam Lapski – przedstawiciel Wydziału Kultury, sportu i turystyki UM Chorzów
Ewa Niedbała – Prezes ZNP Oddział w Chorzowie
Karolina Kolenda – Regionalny Koordynator ds. filatelistyki Biuro Marketingu i Filatelistyki Poczta Polska
Andrzej Kafka – Prezes PZF Oddział Chorzów
Agnieszka Pella – Dyrektor SP 15 w Chorzowie

Grand Prix Konkursu otrzymała:
Karolina Banaszczyk kl. 1c SP 29 Chorzów

W grupie klas VII – VIII Szkół Podstawowych i Szkół Ponadpodstawowych:
I miejsce – Zuzanna Surajewska kl.7 SP 18 Chorzów
II miejsce – Maja Domagała kl.7 SP 13 Chorzów
III miejsce – Klaudiusz Jabłoński – ZSS nr 3 Chorzów

W grupie klas IV – VI Szkół Podstawowych:
I miejsce – Hanna Golicz kl. 5b SP 29 Chorzów
II miejsce – Ewa Czubak kl. 6b SP 13 Chorzów
III miejsce – Dominika Lukoszek kl. V SP 10 Chorzów

W grupie klas I – III Szkół Podstawowych:
I miejsce – Maciej Golicz kl. 2b SP 29 Chorzów
II miejsce – Aleksandra Wieczorkiewicz kl. 3a SP 15 Chorzów
III miejsce – Paulina Korepta kl. 1b SP 29 Chorzów

W grupie Przedszkola:
I miejsce – Igor Sturm lat 6 PP 19 Chorzów
II miejsce – Wiktor Wierzbicki gr IV PP 8 Chorzów
III miejsce – Anastazja Niedźwiecka PP 12 Chorzów

Jury ponadto przyznało 16 wyróżnień. Podziękowano opiekunom oraz za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie nagród przekazano dyplomy następującym instytucjom i organizacjom: Urząd Miasta Chorzów, Poczta Polska – Biuro Współpracy Międzynarodowej i Filatelistyki, ZNP Oddział Chorzów,PZF Oddział Chorzów, MDK Batory.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom oraz fundatorom nagród przekazano kartkę pocztową z pracą Grand Prix konkursu wydaną przez Pocztę Polską.

Od dnia 23 czerwca do 14 lipca można oglądać pokonkursową wystawę prac laureatów w MDK Batory w Chorzowie.

Organizator: Jadwiga Pieczyńska