Dzień Papieski

wpis w: Informacje, Szkolne | 0

Tradycyjnie już każdego roku w naszej szkole obchodzony jest Dzień Papieski, który został ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie Papieżowi – Polakowi Janowi Pawłowi II.13. października br. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w XVI Dniu Papieskim pod hasłem „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Głównym celem spotkania było przybliżenie uczniom postaci Ojca Świętego Jana Pawła II, jak również wybranych Jego słów, które stanowią niejednokrotnie drogowskaz w życiu człowieka. Biografia Karola Wojtyły została utrwalona  poprzez piękną i rytmiczną piosenkę pt:„Lolek”.

dodała: Halina Dobek

Papal Day
Traditionally, every year in our school the Papal Day is celebrated, which was established by the Polish Parliament in honor of Pope – Pole John Paul II. On 13 October junior grade students participated in the XVI Papal Day entitled „John Paul II – be witnesses of mercy”. The main purpose of the meeting was to introduce students to the character of the Holy Father John Paul II, as well as some of his words, which are often signpost in human life. The biography of Karol Wojtyla was perpetuated by the beautiful and rhythmic song called „Lolek”.

dodała: Katarzyna Orzech