W starym kinie na pianinie…

wpis w: Klasowe | 0

Uczniowie klasy 6b „byli” na księżycu z Georges’em Mélièsem i jego rodziną. A wszystko za sprawą „Święta kina niemego dla dzieci i młodzieży”, które odbyło się m.in. w kinoteatrze Rialto w Katowicach, w październiku tego roku. Projekcja starych, czarno – białych filmów połączona była z warsztatami poprowadzonymi przez Marie-Hélène Lehérissey (praprawnuczkę Méliès’a), a na fortepianie grał Lawrence Lehérissey (prapraprawnuczek Méliès’a). Atmosfera kinoteatru Rialto oraz ciekawostki o narodzinach kina, przeniosły uczniów do początków XX wieku. Była to ciekawa lekcja historii.

dodała: Aleksandra Rabenda

In the old cinema accompanied by the piano …

Students in class 6b „were” on the moon with Georges Melies and his family. And all thanks to the „Day of silent films for children and youth”, which was held among others in the cinema Rialto in Katowice, in October this year. Projection of old, black and white films was combined with workshops conducted by Marie-Hélène Lehérissey (Méliès’ great great grandaughter), and Lawrence Lehérissey (Méliès’ great great grandson)played the piano. The atmosphere in the cinema Rialto and curiosities about the origin of cinema, moved students to the beginning of the twentieth century. It was an interesting history lesson.

dodała: Katarzyna Orzech