Kolejne nowości w bibliotece!

wpis w: Biblioteka, Komunikat | 0

Zapraszamy do wypożyczania nowych książek z naszej biblioteki 🙂 Do wyboru książki dla starszych i młodszych o szerokiej tematyce .

Jeżeli chcesz odkrywać świat nauki, przyrody, poznawać wynalazki lub starożytne cywilizacji wypożycz te tytuły:

 • Mała Encyklopedia Nauki,
 • Wynalazki przyrody,
 • Wielkie Wynalazki : encyklopedia ilustrowana,
 • Odkrycia i wynalazki,
 • Egipt starożytny.

Chcesz przenieść się w świat baśni, mitów lub ogromnych stworów? Nic prostszego! Te pozycje Ci w tym pomogą:

 • O dzielnym krawczyku Braci Grimm
 • Najpiękniejsze mity dla dzieci Grzegorza Kasdepke
 • Dinozaury (encyklopedia)

Możesz też zapoznać się z serią Najpiękniejsze książki dzieciństwa – opowieściach o księżniczkach i książętach, urwisach, wielkich przygodach i dużych kłopotach. Należą do niej m.in. tytuły:

 • Wyspa skarbów – kilkunastoletni Jim Hawkins pracuje w tawernie portowej. Zaciąga się na statek, którego załoga płynie na tajemniczą wyspę  gdzie, jak pokazuje stara mapa, znajduje się skarb legendarnego kapitana piratów Flinta. Wśród załogi statku znajdują się dawni towarzysze Flinta, którzy pragną odzyskać utracone łupy…
 • Przygody Tomka Sawyera – bystry, przedsiębiorczy urwis Tomek, mieszka w małym miasteczku nad Missisipi, i robi wszystko, żeby się nie nudzić – przez co niejednokrotnie wpada w kłopoty, ale także trafia na ślad pewnej tajemnicy, z którą związana jest ponura zbrodnia i… wielki skarb.
 • Mała Księżniczka – opowieść o dziewczynce, wychowanej w Indiach, która zostaje oddana na londyńską pensję panny Minchin, aby zdobyć gruntowne wykształcenie. Sara jest mądra, piękna i bogata w związku z czym nazywana jest przez wszystkich księżniczką.
 • Książę i żebrak – Pod królewskim zamkiem spotkali się pewnego dnia dwaj bardzo podobni do siebie chłopcy Edward, syn królewski, oraz Tomek, skromny chłopiec z ubogiej londyńskiej dzielnicy. Dla zabawy zamieniają się oni ubraniami… Następstwa tego czynu przechodzą ich najśmielsze oczekiwania…

Sięgnij też po kolejne przygody Pana Samochodzika opisane w książce:

 • Pan Samochodzik i złota rękawica, gdzie bohater postanawia odnaleźć nieznanego ludowego poetę – autora pięknego wiersza znalezionego w dzienniku pokładowym starego jachtu. W towarzystwie swojej załogi detektyw poznaje historię i tajemnice Mazur, trafia na plan filmowy, wyjaśnia porwanie pięknej aktorki, zapobiega morderstwu i odkrywa legendę o złotej rękawicy. A przez cały czas wchodzi mu w drogę jego dawny rywal…

Dla najmłodszych kolejna część z serii Czytam sobieRobot Robert o przygodach pewnego robota.

dodała:Edyta Kosik