Nowości w Bibliotece!

wpis w: Biblioteka, Komunikat | 0

 POWIEŚCI ULYSSESA MOORE’A – 5 tomów z 14 tomowej sagi fantastycznej

● Wrota Czasu : zeszyt pierwszy – Bliźnięta Jason i Julia Covenant właśnie przenoszą się z Londynu do małego miasteczka Kilmore Cove w Kornwalii. Wraz z rodzicami wprowadzają się do Willi Argo, ogromnego domu strzeżonego przez ogrodnika Nestora. Pewnego dnia, podczas nieobecności rodziców, rodzeństwo i ich przyjaciel Rick Banner odkrywają tajemnicze drzwi, których nie można otworzyć…

● Antykwariat ze starymi mapami : zeszyt drugi – Jason i Rick przekroczyli Wrota Czasu i weszli do Domu Życia (w starożytnym Egipcie) potężnej, pełnej labiryntów biblioteki-archiwum, gdzie zgromadzone są papirusy, pergaminy i gliniane tabliczki z wielu zakątków świata. Dzieci poszukują mapy Kilmore Cove, ukrytej w legendarnej Nieistniejącej Komnacie. Właściciel „Antykwariatu ze starymi mapami” posiada informację, która mogłaby ich naprowadzić na właściwy trop…

● Dom Luster : zeszyt trzeci – W Klimore Cove dochodzi do dziwnych wydarzeń. Jest tu pomnik króla, który nigdy nie istniał tory kolejowe, które nigdzie nie prowadzą. Nie można połączyć się z Internetem, a telefony komórkowe nie mają zasięgu. Wygląda też na to, że miasteczko zostało usunięte ze wszystkich map, aby ukryć w ten sposób jakąś tajemnice. Tym razem śledztwo Jasona, Julii i Ricka rozpoczyna się w Domu Luster… ● Wyspa Masek : zeszyt czwarty – Jason, Julia i Rick są gotowi do kolejnej podróży: Peter Dedalus, jedyny człowiek, który może im pomóc w odnalezieniu Pierwszego Klucza, przekroczył Wrota Czasu i ukrywa się w Wenecji z XVIII wieku. Perfidna Obliwia Newton jest już na jego tropie, więc dzieci muszą działać szybko…

● Kamienni strażnicy : zeszyt piąty – Kim jest naprawdę Ulysses Moore? Jason, Julia i Rick są już na tropie prawdy. Ale również Obliwia i Manfred, który przeżył kolejny upadek z urwiska, szykują się do spełnienia swego marzenia: chcą się dostać do Willi Argo i przekroczyć Wrota Czasu. Żeby ich powstrzymać, trójka dzieci musi odnaleźć Blacka Wulkana, dawnego przyjaciela Ulyssesa…

 

SERIA ZAKRĘCONA PIŁKARSKA DRUŻYNA:

● Tom 1: Leon Superdrybler – Leon i szóstka jego przyjaciół są zupełnie zakręceni na punkcie piłki nożnej. Od miesięcy marzą tylko o tym, że zima wreszcie się skończy i będzie można grać całymi dniami…

● Tom 2: Feliks Wicher – Feliks i reszta chłopaków z Zakręconej Drużyny Piłkarskiej czują się fantastycznie. Mają za sobą pierwsze poważne zwycięstwo i marzą o tym, że kiedyś będą prawdziwymi zawodowcami grającymi przy pełnych stadionach…

● Tom 3: Wiktoria Nieustraszona – Wiktoria jest najlepszą zawodniczką żeńskiej drużyny piłkarskiej, ale nie cierpi grać z dziewczynami. Marzy, by dołączyć do prawdziwej męskiej drużyny, a w przyszłości, jako pierwsza kobieta, wejść do reprezentacji narodowej…

● Tom 4: Julek Huckleberry Fort Knox – Po wakacjach na Zakręconą Drużynę Piłkarską czekają liczne niespodzianki. Po pierwsze: ich boisko nie jest już zwykłym boiskiem, lecz prawdziwym stadionem. Po drugie: ich trener Wili skonstruował superfantastyczne oświetlenie murawy! A poza tym Zakręceni Piłkarze grają już we własnej lidze i oczywiście są z tego bardzo dumni. Julek najchętniej natychmiast opowiedziałby o tym tacie. Ale tato nie mieszka z nimi…

● Tom 5: Darek Lokomotywa – Darek Lokomotywa w barwach swego klubu walczy o mistrzostwo z zakręconą Drużyną Piłkarską. Choć zdobył dwie bramki, po przegranym meczu trener wyrzuca go z zespołu… Wili zaprasza chłopaka na trening…

● Tom 6: Robert Bohater – W decydującym meczu o Puchar Jesieni Zakręcona Drużyna Piłkarska ponosi porażkę. Robert, który zmarnował kilka akcji, czuje się za to odpowiedzialny. Jest przekonany, że dla przyjaciół z zespołu jest piątym kołem u wozu i sądzi, że wszyscy się od niego odsunęli, bo nie nadaje się na piłkarza. Na domiar złego w tym przekonaniu utwierdza go niezbyt sympatyczny znajomy… z lustra…

 

dodała: Edyta Kosik