Regionalny Konkurs Ortograficzny

wpis w: Komunikat, Szkolne | 0

W ostatnim czasie nasi uczniowie uczestniczyli w konkursach ortograficznych organizowanych na szczeblach lokalnych i rejonowych. Reprezentacje, które dostały się do finałów konkursów zmagały się z niełatwymi zadaniami z zasad poprawnej pisowni. Uczniowie zmagali się z dyktandami, uzupełnianiem tekstów, wypisywaniem wyrazów z ó, u, ch, h, rz, ż, oraz szeregiem innych zadań, które wymagały nie lada wiedzy. W ocenie uczniów zadania konkursowe nie należały do najłatwiejszych, lecz stwierdzili, że dobrze sobie z nimi poradzili. Trzymamy kciuki za wysokie wyniki w konkursach!
Dziękujemy również wychowawcom klas III za przygotowanie uczniów do ortograficznych zmagań!

 

dodała: Agnieszka Grochla

 

Regional Spelling Competition

Recently, our students participated in spelling competitions organized at local and regional levels. Representatives who got to the finals of competitions were struggling with difficult tasks with correct spelling rules. Students struggled with dictations, supplementing texts, writing down words containing ó, u, ch, h, r, and a number of other tasks that required a lot of knowledge. In the students’ opinion, the competition tasks were not the easiest ones, but they found that they were good at dealing with them. We keep our fingers crossed for high results in competitions!
We also thank teachers of three graders for preparing students in spelling!

 

dodała: Katarzyna Orzech