Niezwykła lekcja historii

wpis w: Komunikat, Szkolne | 0

10 października delegacja uczniów naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w niezwykłej lekcji  historii na terenie Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.Tego dnia odbyło się tam spotkanie z okazji 95 Rocznicy pierwszych wyborów i pierwszego posiedzenia Sejmu Śląskiego. Uczniowie wzięli udział w projekcji filmu „Misja Wolnego” oraz w spotkaniu z wnukiem naszego Patrona Konstantego Wolnego – I Marszałka Sejmu Śląskiego.

 

dodała: Izabela Grabiańska

 

An extraordinary history lesson
On October 10 the delegation of students from our school was pleased to participate in an extraordinary history lesson at the Museum of the Silesian Uprisings in Świętochłowice. On this day, there was a meeting to commemorate the 95th anniversary of the first election and the first sitting of the Silesian Parliament. The students took part in the screening of the film „Mission of Wolny” and in the meeting with grandson of our Patron Konstanty Wolny – I Marshal of the Silesian Sejm.
  

 

dodała: Katarzyna Orzech