Park Śląski – ma wiele niespodzianek

wpis w: Informacje, Klasowe, Komunikat | 0
Dnia 2 listopada uczniowie klasy 7a i 7b pod opieką wychowawców p. A. Lasoń – Wołowiec i p. A. Rabendy oraz p. A. Grychtoł i p. A. Grochli wzięli udział w zajęciach z bioróżnorodności. Dzięki pracownikom Fundacji Park Śląski dzieciaki mogły przez chwilę poczuć się jak ornitolog, czyli „badacz” ptaków; dendrolog, czyli naukowiec, który wie wszystko o drzewach oraz oglądać świat w wielkim powiększeniu – mikroskop bez tajemnic. Zajęcia w terenie – Park Śląski o każdej porze roku jest piękny i pełen niespodzianek, a jesień tego roku już w pełni go „wymalowała” wszystkimi barwami. Kolorowe liście, wiewiórki i wiele gatunków ptaków udało nam się zobaczyć. Poznaliśmy wiele tajemnic świata przyrody, np. dlaczego ptaki śpiewają tylko wiosną? Ważnym elementem naszej wizyty w parku było poznanie jego historii. Teren ten powstawał w latach  50-tych ubiegłego wieku i był tworzony przez mieszkańców okolicznych miast, w czynie społecznym.
Zajęcia były bardzo ciekawe, polecamy wszystkim nasz park, kryje on wiele niespodzianek 🙂
Dziękujemy p. A. Grychtoł – inicjatorce wyjścia oraz nauczycielom za opiekę. Serdecznie dziękujemy pracownikom Fundacji Park Śląski za przeprowadzenie zajęć.
 
dodała: Aleksandra Rabenda