Bohaterowie są wśród nas

wpis w: Informacje, Komunikat | 0

Zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzane są w naszej szkole od 10 lat. Wszystko za sprawą programu „Ratujemy i uczymy ratować” WOŚP. Dzieciaki w sposób praktyczny poznają etapy udzielania pierwszej pomocy i ćwiczą to na sobie. Jak życie pokazało wiedza ta może przydać się każdemu z nas. Mowa tu o naszych bohaterach, waszych kolegach, Aleksie i Kamilu Woźny. Chłopcy ponad tydzień temu uratowali życie swojej mamie. Aleks wykręcił numer 112 i razem z Kamilem oraz z pomocą pani dyspozytorki przeprowadzili akcję ratunkową. W piątek 9.02 chłopcy odebrali od wicewojewody śląskiego Mariusza Trepki nagrody za wzorową postawę. Wojewoda wystąpi do szefa MSWiA o przyznanie Aleksowi i Kamilowi medali „Młody bohater”. Trzymamy kciuki i jeszcze raz serdecznie gratulujemy wzorowej postawy. 

Linki z niektórymi artykułami dotyczącymi akcji ratunkowej:

Dziennik Zachodni,

TVP 3 Katowice,

Radio eM,

RMF 24,

Onet

 

 

dodała: Anna Kozak -Salwa