II etap Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego

wpis w: Informacje, Szkolne | 0

1 marca br. odbył się I etap OKI MASTER IT, w którym wzięło udział 681 uczestników z całego kraju. Do II etapu zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły: Amelia Harbat, Wiktoria Woźny oraz Alan Głąbik z klasy 7b. II etap OKI MASTER IT odbędzie się 22 marca w Bytomiu.

Serdecznie gratulujemy.

 

dodała Halina Dobek

 

The second stage of the National IT Competition
On March 1 this year the first stage of OKI MASTER IT was held, in which 681 participants from all over the country took part. Three students of our school qualified for the second stage: Amelia Harbat, Wiktoria Woźny and Alan Głąbik from class 7b. The second stage of OKI MASTER IT will take place on March 22 in Bytom.

Congratulations.

 

dodała: Katarzyna Orzech