PRZYGOTOWANIE DO ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

wpis w: Informacje, Komunikat, Szkolne | 0

Wielkanoc to jedno z najbarwniejszych świąt chrześcijańskich, bardzo radosne, przepełnione symboliką. Ten okres przeżyjemy w pełni, jeżeli poznamy jego historię oraz znaczenie podstawowych symboli. Oczywistym jest, że Wielkanoc kojarzona jest przede wszystkim ze Zmartwychwstaniem Chrystusa, a motyw odrodzenia dominuje w dekoracjach świątecznych. Tradycyjnie  już uczniowie naszej szkoły na katechezie wykonują piękne, kolorowe palmy wielkanocne, które są nierozerwalnie związane z Niedzielą Palmową, obchodzoną tydzień przed świętami Wielkiej Nocy, oraz pascha liki, jak również własnoręcznie wykonane pisanki.  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku na FB lub na kanale YT: https://youtu.be/rCG2YMyE0PY

 

 

Dodała: Halina Dobek

 

PREPARATION FOR EASTER HOLIDAYS
Easter is one of the most colorful Christian holidays, very joyful, full of symbolism. We will live this period fully if we know its history and the meaning of the basic symbols. It is obvious that Easter is associated primarily with the Resurrection of Christ, and the motive of rebirth dominates in decorations. Traditionally, pupils of our school at RE classes make beautiful, colorful Easter palms, which are inseparably connected with Palm Sunday, celebrated a week before Easter, and Easter candles, as well as hand-made Easter eggs. We invite you to watch a short video on FB or YT channel: https: // youtube / rCG2YMyE0PY

 

dodała: Katarzyna Orzech