„Bezpieczna wiosna”

wpis w: Informacje, Szkolne | 0
Chorzowscy policjanci aktywnie włączyli się w działania profilaktyczne zorganizowane na terenie naszej szkoły. Funkcjonariusze w ramach dnia „Bezpieczna wiosna” omówili z dziećmi zasady bezpieczeństwa na drodze jak i w innych codziennych sytuacjach. Była to również okazja do przybliżenia codziennej służby policjantów. Z kolei przewodnik psa wraz ze swoim podopiecznym, pokazywali jak uchronić się przed atakiem agresywnego czworonoga. Dla starszych klas mundurowi przygotowali niespodziankę, każdy mógł pobawić się w technika kryminalistyki i zabezpieczyć odcisk własnej dłoni. Mundurowi, w niezwykle interesujący sposób opowiadali o rodzajach śladów kryminalistycznych i metodach ich zabezpieczania. Dodatkową atrakcją była możliwość choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant zasiadając za kierownicą radiowozu. 
 
Serdecznie dziękujemy chorzowskim policjantom za włączenie się w działania profilaktyczne i zorganizowanie ciekawych zajęć dla uczniów naszej szkoły.
 
dodała:Anna Domżalska
 

„Safe spring”
Chorzow policemen actively participated in preventive activities organized in our school. Officers within the framework of „Safe Spring” Day discussed with children the principles of road safety as well as in other everyday situations. It was also an opportunity to familiarize the daily service of policemen. Also, the dog’s guide, showed how to protect themselves against the attack of an aggressive dog. For the older classes, the policemen prepared a surprise, everyone could play the forensic technique and secure the imprint of his own hand. They talked about types of forensic traces and methods of securing them in a very interesting way. An additional attraction was the ability to feel like a real policeman sitting behind the wheel of a police car for a moment.

We would like to thank the police officers in Chorzów for taking part in preventive activities and organizing interesting activities for students of our school.

 

dodała: Katarzyna Orzech